Cloud Architect

Hybrid
Senior
🇭🇺 Hungary
Software development

A Deutsche Telekom MMS GmbH 2019 óta ügyfele és üzleti partnere vállalatunknak és alapvetően a DTAG csoport meghatározó innovációs és digitalizációs szolgáltatója. Ezen dinamikusan fejlődő projekt magyarországi csapatába keresünk ambiciózus, németül és angolul egyaránt magabiztosan beszélő szakembert. Projektünk célja a kiemelkedő színvonalú digitális ügyfél élmény biztosítása, illetve a modern infrastruktúrák kialakítása, az ehhez szükséges szakmai tudás biztosításával. Amennyiben szereted a kihívásokkal teli, változatos munkakört, hasonló területen szerzett többéves, magabiztos tapasztalattal rendelkezel, nem áll távol tőled az agilitás és szívesen használod a nyelvtudásod a mindennapi kommunikáció során, Te vagy a mi emberünk!

Feladatok:

  • Szakmai és technikai tanácsadás nyújtása ügyfeleknek a különböző szoftvermegoldásokban (Lift & Shift-től a native Cloud architektúrákig).
  • Skálázható felhőmegoldások tervezése és megvalósítása, többek között Java EE, JPA 2.1, Spring Framework, relációs és nem relációs adatbázisok, mikroserviz-architektúrák, valamint frontend technológiák (például Angular) alapján.
  • Integrációs koncepciók elemzése és kidolgozása alkalmazás- (háttérrendszerek) és -eszközszinten (IoT-Edge).
  • technikai kockázatkezelés, stratégiai tervezés) vállalása fejlesztési projektekben és fejlesztőcsapat irányítása.
  • Trendek felismerése és azok hatásának elemzése projektekre vonatkozóan, valamint új technológiák integrálása

Requirements

  • IoT megoldások ismerete
  • Több éves szakmai tapasztalat architektként
  • Magabiztos angol és német nyelvtudás (B2)
  • Microsoft Azure Cloud ismerete, használata

Szükséges Skillek:

  • Webalkalmazások szoftverarchitektúráinak tervezése és megvalósítása, fókuszban a Microsoft Azure-ra.
  • Többéves gyakorlati tapasztalat a szoftverfejlesztés területén, például Java, Golang és/vagy Typescript használatával.
  • Gyakorlati tapasztalat a Microsoft Azure Cloud alapú fejlesztés területén.
  • Ismeretek a Microsoft Azure általános koncepcióiról és PaaS-szolgáltatásairól, például IoT Hub & Device Provisioning Service, Active Directory, Azure Devops, Azure Power Apps, Terraform.
  • Ismeretek a Microsoft Azure Data Services szolgáltatásairól, mint például DataFactory, Databricks, Purview, Unity; Kubernetes, Landing Zone Concepts.
  • Széleskörű ismeretek a különböző IT rendszerek közötti integrációs megodásokról.
  • "Klasszikus" interfészek ismerete (például REST, SOAP, (J)DBC, ...).
  • Rendszerszintű értékelés és hiányelemzés.
  • Ismeretek az IT-biztonság (Cloud Security), adatvédelem és üzemeltetésbiztonság területén.

Előnyt jelent

  • Middleware & BPM eszközök ismerete (például Talend, IBM MQ)
  • Szaktudás a Manufacturing vagy az Industry 4.0 területén.
  • Szakmai és technikai ismeretek az (Ipari) IoT rendszerekről.
  • Adatátvitel és -tárolás értése.
  • Eszközkezelés (provisioning-koncepciók, AAA és az átviteli csatorna biztonságossága).
  • Megértés az automatizálási technika átviteli technológiáiról és protokolljairól (RFC1006, OPC-UA, MQTT, Modbus, IT vs. OT).
  • Alapvető szakmai és technikai ismeretek a termelési folyamatok IT rendszereiről, különösen az ERP, CRM, MES & SCADA, QMS területén.
  • Alapvető ismeretek az adatarchitektúrákról.
  • Thingsboard ismerete.
  • Kafka ismerete.

Személyiség:

  • Jó kommunikációs készség
  • Gyors alkalmazkodási képesség
  • Proaktív, ügyfélközpontú személyiség
  • Struktúrált munkavégzés.
  • Analitikus gondolkodásmód

Deutsche Telekom IT Solutions HU

The company provides a wide portfolio of IT and telecommunications services with more than 5000 employees.

Technology
Data Analytics

🏭it services and it consulting
🎂2006